سایر

انتخاب بهترین ملخ برای کوادکوپتر

چگونگی انتخاب ملخ مناسب برای کوادکوپتر

ملخ ها در عین سادگی و ارزان بودن بسیار مهم هستند و نمیشود آنها را در ساخت کوادکوپتر نادیده بگیریم.نحوه انتخاب ملخ به اطلاعات تخصصی احتیاج دارد و  نیازمند اطلاعات بسیار پایه ای می باشد. به همین دلیل با کمک کارشناسان مجموعه پرومک مراحل انتخاب ملخ را به شما معرفی میکنیم.

"

1- مشخص کردن هدق از ساخت کوادکوپتر

قبل از انتخاب بهترین ملخ برای کوادکوپتر باید هدف خود را از ساخت کوادکوپتر مشخص کنید. برای مشخص کردن هدف باید به چند سوال زیر پاسخ دهید.

  • کوادکوپتر برای چه هدفی ساخته میشود؟
  • قصد شرکت در مسابقات را دارید؟
  • فقط برای پرواز ساخته میشود؟
  • میخواهید از آن برای حمل تجهیزات تصویر برداری یا حمل اشیا سنگین استفاده کنید؟

نمیتوان کوادکوپتری درست کنیم که تمام فعالیت ها را برای شما انجام دهد به همین دلیل شما باید اطلاعاتی درباره پرواز هرکدام از این پرنده ها داشته باشید.

تیم فنی پرومک همیشه سعی داشته که بهترین ملخ را نسبت به کاربرد شما معرفی کند. به صورت کلی اگر قصد انجام حرکت های آکروباتیک و نیز سرعت های بالا  را داشته باشید، باید یک موتور با سرعت بالا و ملخ های کوچک را انتخاب کنید (اندازه ملخ ها باید کمتر از هشت اینچ یا بیست سانتی متر باشد). اگر میخواهید بسته هایی مانند دوربین های تصویر برداری را با آن حمل کنید بنابراین شما به موتورهایی با سرعت پایینتر نیاز دارید (در نتیجه به ملخ هایی با طول بیشتر از هشت اینچ یا بیست سانتی متر احتیاج دارید).

2- دانستن اطلاعات امنیتی موتور

قبل از انتخاب ملخ باید وزن کوادکوپتر و قدرت موتو را نیز بدانیم. ملخ و قدرت موتور برای پرواز کوادکوپتر با یکدیگر کارمیکنند .

نکاتی برای انتخاب کردن موتور مناسب:

برای انجام حرکت های آکروباتیک مسابقات، تنها به یک موتور با شروع کار مناسب نیاز داریم و باید موتورهایی را انتخاب کنیم که قدرت و نرخ حرکتی بالاتر از 1200kV دارند.

برای کوادکوپترهای سنگین تر باید این نرخ کمتر از 1200kV باشد، و به نظر می رسد که مقدار 850kV یک نرخ بسیار مناسب است که می تواند برای کوادکوپترهای سنگین به کار گرفته شود.

در هنگام خرید موتور بهتر است اطلاعات موتور را بخوانید تا بتوانید بهترین ملخ را برای آن انتخاب کنید.

"

3- محاسبه گر ملخ موتور براشلس

به صورت کلی ما مقدار های ملخی را در موتور براشلس پیشنهاد می دهیم. در این زمینه فرمول های مختلفی میان موتور و ملخ وجود دارد، که می توان به فرمول های مانند محاسبه RPM کوادکوپتر، محاسبه تراست، محاسبه وزن بار و غیره اشاره کرد. 

4- اندازه ملخ کوادکوپتر به صورت یک مرجع

نوع ملخ مهم است اما ما تاثیر آن را می توانیم در قطر و پیچش ملخ ببینیم. به صورت کل ما میتوانیم اندازه بر مبنای ملخ را از جدول زیر به دست بیاوریم.

بنابراین میتوانید ببینید که یک ملخ 10×3.8 میتواند تا سرعت 228inch/sec سرعت بگیرد در حالی که این نرخ برای ملخ 10×6 این مقدار را میتواند به 360inch/sec برسد.

"

جمع بندی:

دراین مقاله ما چند نکته برای انتخاب بهترین ملخ برای کوادکوپتر را بیان کردیم:

  • ملخ کوچکتر برای سرعت گرفتن مناسب است، در حالی که ملخ های بلند تر برای مدت زمان پرواز بلندتر مناسب هستند.
  • ملخ کوچک، نیازمند دور موتور بالاتری است زیرا که باید سریعتر بچرخد تا بتواند نیروی تراست مناسبی ایجاد کند.
  • موتورهای با kV پایینتر میتواند برای ملخ های بزرگتر به کار گرفته شوند. با افزایش اندازه مقدار kV اندازه ملخ کوچکتر می شود. بنابراین شما باید این موضوع را در ذهن داشته باشد. برای کوادکوپتر باید از گام پیچش های کوچکتر برای پایداری بیشتر و نوسان کمتر استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *